PRŮZKUM: Srovnání složení výživových doplňků oblíbených výrobců

průzkum-výživových-doplňků-eva-černíková

Vážení a milí příznivci zdravého, kvalitního, odlehčeného životního stylu,

kdo chcete žít bez kompromisů, vytvořila jsem pro vás podrobné srovnání složení hlavních produktů (výživových doplňků) podporujících naši imunitu a zdraví, které můžete nalézt volně k dostání na trhu, v obchodech i lékárnách.

Výživové doplňky jsou dnes žádaný business, kdy většina výrobců však nedodává kvalitní produkt, resp. šetří na složení, účinných látkách nebo jeho množství. V rozdílu, který takto ušetří, pak získávají pro sebe vlastní marže.

My jako zákazníci si však můžeme zvolit, kolik, čeho a za jakou částku nakoupíme, zda si koupíme produkty, které splní naše očekávání, nebo přeplatíme za krásný obal či reklamu. Namísto obsahu.

Nerada přeplácím. Vložila jsem tedy kus času do průzkumu dostupných, oblíbených doplňků stravy. A zjištění přináším zde.

Věřím, že vám materiál bude k užitku.

 

Materiál stahujte nebo si prohlédněte na odkazu zde (PDF):

Srovnání výživových doplňků oblíbených výrobců

Pozn. jedná se o průzkum na vitamíny C, D, B-komplex, E, A a Omega 3-6-9.

 

Shrnutí a výsledky

Ze srovnání můžete vidět, že výrobci výživových doplňků i volně prodejných léčiv a vitamínů do svých produktů vkládají různé množství doporučených denních dávek látek. Potřebujeme tedy koukat na obsah jednotlivých chtěných složek, počet tobolek či kapslí i na cenu za jednu dávku.

Materiál vám může sloužit jako výborné srovnání, v lékárnách pak můžete najít podobné či ekvivalentní produkty za různé ceny (dle konkrétního řetězce).

Přidala jsem i produkty, které můžete zakoupit přes společnosti věnující se u nás přímému prodeji. Obecně však patří mezi ty nejdražší, co se týče obsahu látek v produktech. Resp. osobně jsem ochotná tolerovat určitou marži za to, že jsem členkou distribuční sítě a podílím se na profitu firmy, ovšem musí tam být stále důraz na kvalitu výrobku a zbytečně nepřestřelit. Zpočátku jsem byla nadšená doplňky USANA, které jsou brány jako celosvětově prémiový produkt, pyšní se vědeckou bází a certifikacemi (ovšem, nejsou jediní). Chtěla jsem je začít nabízet svým zákazníkům a klientům i zde v ČR. Moje nadšení ale ustalo hned po tomto srovnání, které uvádím zde, kdy je z něj jasné, že, ačkoliv složky i jejich kombinace prémiové být mohu, tak jde o business, kterého nechci být součástí. Protože vím, že zde existují společnosti, které nabízí taktéž prověřenou kvalitu v přírodních kombinacích, za cenu, která vyhovuje výrobci i zákazníkovi. Kde všechny články obchodu mohou být spokojeny.

Doplňky začínám používat pravidelně především v obdobích, kdy jsme náchylní či vystavováni nemocem a infekcím svým či jiných lidí kolem nás. Kdo pracujete v kancelářích či s lidmi, asi to znáte.:)

Doporučení:

Některé vitamíny (A, E, K) a dále Omega 3-6-9 je vhodné přijímat v potravě a vyhnout se tak nakupování doplňků, které nejsou nutné. Strava by měla být řešením na většinu našich problémů, má také sloužit jako prevence. O tom píšu i ve své knize.

Někdy však potřebujeme cíleně doplňovat vitamíny skupiny B a dále D, kterého je obecně v populaci nedostatek.

Naprosto zásadní je pro nás správné fungování metabolismu a trávení, protože to má zásadní vliv na celou naši imunitu a zdravotní odolnost. Podle mě je zde občas nezbytné zaměřit se na své tělo a dát mu, co potřebuje, i prostřednictvím doplňků stravy a dodatečné péče.

 

Co tedy stojí za to kupovat dodatečně ve formě výživových doplňků?

 

b-komplex-forte-rodinne-baleni_1

B – Komplex vitamínů + Biotin + B12

Rosen B-komplex FORTE tbl. 100 (alternativně B-komplex forte Generica tbl. 100)

Investice na měsíc 109 Kč : 3 = 36 Kč

Obsahují největší poměr všech vitamínů B + biotin a kyselinu listovou v ceně

Brát 3 měsíce, pak bych klidně 2-3 měsíce vynechala. Tzn. balení budete kupovat 3x ročně.

 

vitamin_d3_2000iu_60cps_czVitamin D

Vitamin D3 2000 I.U. cps.60 Generica

Investice na měsíc 152 Kč : 2 = 76 Kč

Doplňovat hladinu vitamínu D můžete denně – obden po dobu 1 měsíce, protože u tohoto výrobku je dávka docela vysoká. Pak lze vynechat a zase opakovat. Tzn. tento přípravek tedy nakoupíte 2-3x ročně.

 

Posílení imunity, zažívacího traktu a trávení:

Aloe Vera

Přírodní produkty s gelem z této rostliny zaručují velmi dobré výsledky v čištění těla, organismu.

Investice na měsíc: kolem365 Kč za 500ml koncentrovaného gelu (dle výrobce)

 

Colostrum

Investice na měsíc: kolem 950 Kč (dle výrobce)

V případě infekcí či potřebě jejich prevence se pak odvíjí i dávkování. V průměru při prevenci vystačíte s 1 balením na měsíc, při probíhající léčbě pak vyvstává potřeba navyšovat dávkování.

 

TIP na závěr:

Pokud máte dotazy nebo požadavky ohledně certifikovaných výživových doplňků německé kvality LR Health & Beauty Systems, jejich vyzkoušení, ráda vám pomůžu, poradím či dodám produkty k otestování. Pište přímo na email: na info@evacernikova.com nebo volejte: 739 524 926. Ráda vám zodpovím veškeré otázky.

Děkuji vám za čas, který jste s zde strávili, snad vás průzkum inspiroval.